Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz

BETONOVÁ MODULÁRNÍ

KAMNA A KRBY

snadná instalace * dlouhá akumulace * nadčasový design

Dokonalé řešení pro každého, koho láká

Kdo jsme?

Říkáme si Rodinná kamnářská manufaktura TEMR, protože jsme jako rodinná firma vznikli a dodnes jí jsme. Kamnářské řemeslo vnímáme jako poslání – nepřinášíme do Vašeho domova „jen“ teplo, ale také kus poctivé ruční práce a skutečného osobního přístupu.

„Z nabídky všech známých i neznámých výrobků z celého světa si pro vlastní realizace vybíráme výhradně jen to, co bychom si sami přáli mít ve vlastním domě.“

Svou práci děláme úspěšně od roku 1999 a za tu dobu už moc dobře víme, v čem spočívá skutečná kvalita kamen a co jsou naopak jen líbivá reklamní lákadla. Nabízíme Vám jistotu, že u Vás doma zanecháme dobrý pocit z dobře provedeného řemesla a příjemné sálavé teplo, kdykoli škrtnete zápalkou…

Váš kamnář Honza Temr

VARIABILITA / DESIGN

Modulární betonová kamna a krby jsou díky své variabilitě dokonalým funkčním doplňkem každého moderního interiéru. Rádi Vám pomůžeme s volbou správného výkonu, akumulační hmotnosti i tepelné setrvačnosti.

(Pozn.: Výrobcem deklarovaná akumulační schopnost [hod.] odpovídá době, po kterou jsou kamna od momentu prvního přiložení schopna dodávat stále alespoň 25 % svého jmenovitého výkonu.)

JAKÝ ZVOLIT VÝKON?

Nevíte si rady s volbou správného výkonu? Snadná pomoc!

  • 1 kW výkonu vytopí na pokojovou teplotu místnost o podlahové ploše 18 m2 v NED (nízkoenergetickém domě), resp. 32 m2 v pasivním domě.
  • Kamna s výkonem 2,5 kW tak vystačí na celkovou plochu místnosti 44 – 80 m2.

Právě proto, aby bylo možné dodávat takový výkon každou hodinu po dobu akumulace zcela bez přikládání, musí mít betonová kamna vysokou hmotnost. Při volbě výkonu proto dáváme pozor i na to, aby byla zajištěna potřebná nosnost podlahové konstrukce

TECHNOLOGIE / FUNKCE

Díky kombinaci akumulační schopnosti a vodivosti moderních žárobetonů, která je výhodnější než u všech dosud používaných materiálů (včetně mastku), se můžete hřát až 20 hodin bez přikládání. Technologie vnitřních akumulačních prvků umožňuje sálat příjemně nízkým průměrným výkonem, aniž byste museli kamna jakkoli obsluhovat.

Patentovaný ultraakumulační materiál PowerStone stojí za tím, že jsou kamna řady Salzburg schopna pojmout v malém objemu energii na více než 20 hodin. Tahové kanály vedené v meziplášti zajistí příjemně rovnoměrné rozložení teploty, a tím i minimální riziko vzniku prasklin.

Akumulační kamna řady BLOX jsou postavena na konceptu kombinace malé krbové vložky a sady dvouplášťových prstenců vyrobených z páleného žárobetonu. Vnitřní stěny topeniště tvoří masivní snadno vyměnitelná šamotová výstelka.

Kouzlo zvané "AKUMULACE"

Komfort kamen s výraznou akumulací oproti běžným krbovým kamnům spočívá v dlouhé době, kdy není třeba přikládat. A nejen to – s přikládáním je samozřejmě spojená i manipulace se dřevem a nějaký ten přirozený nepořádek, který se ale právě díky akumulaci omezuje na minimum.

Pokud přikládáte jednou až dvakrát denně, stávají se kamna na dřevo skutečně efektivním a pohodlným způsobem vytápění interiéru. Výkon je rozložen v čase tak, že nehrozí nepříjemné a nezdravé přetápění ani v pasivních domech.

Moderní žárobetony mají objemovou tepelnou kapacitu 4,7 J/cm3*K, což je o 66 % víc než u mastku, a dokonce o 200 % víc než u běžného kamnářského šamotu!

ZKUŠENOSTI UŽIVATELŮ

Výběr kamen Salzburg MII bylo nejlepší rozhodnutí v celé stavbě domu. Kamna jsou opravdu teplá celý den, hoření probíhá čistě, bez kouře a zápachu, jak to známe z našeho minulého bydlení. Milujeme večery, kdy už je venku chladno a my se u kamen sejdeme a zatopíme si.
Jiří P.
Brandýs nad Labem
Do naší úsporné novostavby jsme hledali vhodná kamna, která nepřetopí místnost a zároveň budou designově moderní. P. Temr doporučil Salzburg S a musím říct, že nemají chybu! Dvě tři hodinky si přikládáme pro radost, pak máme teplíčko až do rána.
Tomáš J.
Zápy
Betonová kamna od p. Temra nám doporučila architektka, která je má shodou okolností doma také. Od té doby je obdivují všichni, kdo k nám přijdou na návštěvu. Nechce se věřit, že v tak malých kamnech je možné schovat takové teplo od rána do večera.
Reference-3-Salzburg-TEMR
Lenka S.
Praha
Milý Honzo, posílám Vám po třech měsících krátkou, ale avizuji, že velmi pochvalnou zprávu o perfektní funkci Vámi instalovaných kamen. Minimální spotřeba dřeva, maximální výkon, nepřetápějí, krásně vydrží naakumulované teplem, prostě velká spokojenost.
Petr N.
Benátky n. Jiz.

CENA / UŽITNÁ HODNOTA

V rámci těžkých akumulačních kamen představují ta betonová modulární bezkonkurenční nabídku. Oproti podstatně nákladnějším těžkým kachlovým kamnům stavěným podle individuálních projektů těží betonová kamna ze své důmyslné konstrukce sériového výrobku. Po započtení jednoduché a rychlé instalace, nutného kouřovodu, dopravy a DPH se běžná cena realizace na klíč pohybuje už od hranice 106.000 Kč, zákazníky dlouhodobě nejoblíbenější varianty přijdou na cca 130.000 tis. Kč.

„Žádné starosti a vícenáklady spojené s projektováním, stavebními úpravami a složitou i časově náročnou stavbou na místě. BETONOVÁ MODULÁRNÍ KAMNA A KRBY plní sny o opravdovém pohodlí a úsporách ve vytápění!“

Kontaktní údaje

Máte k nabídce jakýkoli dotaz? Zanechte mi na Vás kontakty, ozvu se...