Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz

Reference - kachlové sporáky / pece

Fotogalerie kachlových sporáků a pecí z rodinného kamnářství TEMR

Nejen na chalupu a nejen pro hladové krky

Kuchyňská kamna byla prvním spotřebičem, který zkrotil oheň uvnitř obydlí. Původně to byla jen černá kuchyně s otevřeným ohništěm a velkým sběrným komínem. Až později se v podobě omítaného a v bohatších staveních kachlového sporáku dostalo vaření a pečení do setnice. Od té chvíle bylo v chalupě dobře…

Občas je sporák zaměňován za pec. Takový termín ale označuje skutečně jen „pecní dutinu“ určenou k sázení chleba, dnes spíše pizzy a jiných dobrot. Sporák funguje na jiném principu – v jeho pečící troubě jsou pokrmy od ohně oddělené a dala by se tak připodobnit spíše k moderní teplovzdušné troubě.

Ať tak nebo tak, vždycky si užíváme vůni a romantiku spojenou s topením ve sporáku. Když je k tomu správně navržené i ležení na zápecí, není co řešit.

Všechny zobrazené fotografie jsou realizace naší rodinné kamnářské manufaktury. Vyhrazujeme si proto autorské právo vztahující se na jejich kopírování, publikování či jakékoli jiné využití. V případě vašeho zájmu se na nás, prosím, předem obraťte e-mailem info@temr.cz.