Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz

Reference - krby a kamna

Fotogalerie krbů a kamen z rodinného kamnářství TEMR

Není nad osobní zkušenost. No ale… Na zkoušku si nás domů asi nepustíte, abychom tam postavili váš vysněný krb či kamna jen tak a „pak se uvidí“, viďte? Zkuste tedy, prosím, z níže uvedených realizací odhadnout, jestli víme, co děláme a svému řemeslu rozumíme.

Všechny fotografie na této stránce jsou vždy naší prací od projektu až po předání. Nikdy nekopírujeme fotografie z katalogů nebo dokonce webů jiných kamnářů a kamnářských firem!

Přejeme pěkné pokoukání…

Individuálně stavěná kachlová a omítaná kamna. Možností zpracování je nekonečně mnoho, proto termíny „kachlová“ ani „omítaná“ nepostihují celou škálu. Kachlová kamna mohou být vybavena teplovzdušným či teplovodním výměníkem, častěji jde ale o pravá akumulační kamna s tahovým systémem skrytým uvnitř pláště. Topeniště tvoří buď zděné ohniště ze šamotu či speciálních žárohmot nebo jde o kamnovou vložku. Ta se od krbové vložky liší především robustnější konstrukcí (často stále ještě z masivnější litiny) a obvykle dvířky s menším prosklením, méně často zcela bez něj. 

Individuálně stavěné krby s vestavěnými krbovými vložkami v minulosti nahradily krby otevřené. Ty neuměly nabídnout víc než jen ničím nezkalenou atmosféru taboráku uprostřed domácnosti. Jinak se bohužel vyznačovaly účinností kolem 20% a typickými neřestmi jako je zápach z kouře a dehtu i nepořádek kolem topeniště. Krbové vložky přinesly podstatně vyšší efektivitu a tím i výraznou úsporu dřeva, mnohem čistší a bezpečnější provoz. Zároveň je možné je pořídit i jako teplovodní součást soustavy vytápění domu nebo doplnit o akumulaci a funkčně se tak přiblížit kachlovým kamnům.    

Individuálně stavěné kachlové sporáky jsou kořením kamnařiny. Spojují v sobě to nejlepší, co umí řemeslo nabídnout – krásu tepla z ohně, užitek z vaření a pečení, ekologický a úsporný provoz. Ležení na zápecí je možné vytápět, i když my to úplně nedoporučujeme. Tepla je i na tom nevytápěném dost a dost, navíc je pak možné prostor pod ležením využít jako dobrodružnou schovku pro děti a domácí mazlíčky. I kachlové sporáky je možné kombinovat s teplovzdušným nebo teplovodním výměníkem a využít je pak pro vytápění, nejen ke kuchyňskému provozu.