Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz

Dokonalý krb svépomocí

• krb, který opravdu šetří náklady na vytápění
• krb, který má trvale čisté sklo
• krb, který nepřetápí interiér ani v nízkoenergetickém domě
• krb, který nekouří při přikládání
• krb, který nepráší a nešpiní stěny
• krb, který je radost používat

Opravdu takhle?

Takový ten sychravý den, kdy je ideální zapálit v krbu a užít si každé prasknutí hořícího dřeva, každé šlehnutí plamene. Škrtnete sirkou, podpalovač se rozhoří a… A pak to začne – nejdřív trochu kouře. Taky trochu zápachu.

Proč to nehoří? Proč se hned po otevření dvířek vyvalí dým? Proč sklo postupně tmavne až není vidět skoro nic. Ty krásné oranžové plameny tam někde jsou, ale za černou mlhou je spíš tušíte, než vidíte. 

Šlo to lépe? Jistě, že šlo!

Kolem Vás je spousta nadšených uživatelů, kteří se těší na každou příležitost k topení v krbu, kdy si k němu mohou přisednout a s hrnkem kafe se příjemně hřát. Dřevo si mezitím spokojeně hoří bez kouře, bez zápachu, s malou spotřebou i produkcí popela. Dokonalé!

Je pak málo příjemnějších míst k relaxaci, než právě u Vašeho krbu v obýváku.

Na to, aby si člověk užíval úplně stejně, nemusí být profík, který staví desítky krbů ročně. Potřebuje ale mít stejné informace a umět je při stavbě uplatnit. Pak se podaří i první (a třeba také poslední) krb, který v životě postaví…

Co získáte absolvováním on-line kurzu "Dokonalý krb svépomocí"?

Hlavní přidanou hodnotou je získání přesně těch znalostí a dovedností, které jsou potřeba k samostatným správným rozhodnutím. Právě s nimi je možné se vyvarovat chyb a na konci mít ve vašem nepřetopeném obývacím pokoji krásný funkční krb s dokonalým plamenem za čistým sklem.

Proč platit za nějaký kurz? Všechno je dnes přece volně dostupné na Internetu...

Jistě, na Internetu je informací ze všech oborů opravdu velké množství. Kromě relevantních a v praxi skutečně upotřebitelných je tam ovšem také spousta balastu. Často úplně protichůdných tvrzení, nezřídka i záměrných manipulací, které bez dokonalé znalosti problematiky z pozice nepoučeného laika odhalíte jen těžko.

Možná vás pak čeká cesta slepých uliček, fatálních chyb ve výběru i v konstrukci krbu a s tím spojené vícenáklady, rizika škod na majetku, někdy bohužel i na zdraví…

On-line kurz „Dokonalý krb svépomocí“ není poplatný žádnému konkrétnímu výrobci, který by záměrně vychvaloval jeden materiál, jeden stavební postup nebo jednu technologii. Stojí na informacích podložených úspěšnou téměř pětadvacetiletou kamnářskou praxí, ne na reklamních sloganech. Kurz jen nemlží o obecných teoriích – jde se přímo na věc a prakticky! Tvrzení jsou opřena o ověřené parametry a konkrétní praktické zkušenosti.

Ještě váháte, zda se vám investice do on-line kurzu vyplatí?

Já jsem si jistý, že ano – stačí jedno chybné rozhodnutí a cena za nápravu bude výrazně vyšší. Tu zkušenost jsem v praxi udělal na začátku mockrát. Mám tady ale pro vás ještě navíc několik příjemných bonusů, které získáte současně se vstupem:

FAQ - časté dotazy

Pro všechny, kteří už někdy slyšeli, že „krb byly vyhozené peníze, je k ničemu, kouří a smrdí“. Oni ale pochybují, protože zároveň ví, že za špatnou zkušeností musí být něco jiného, než krb samotný, když je z něj spousta jiných uživatelů naopak nadšená.

Pro každého, kdo ví, že každá práce má svá specifika. Pro toho, kdo na stavbě už párkrát zjistil, že bez informací a bez zkušeností se řemeslo dělá těžko.

Není vhodný pro toho, kdo je přesvědčen, že už o krbech ví vše a mohl by od boku vystřelit, jaký plošný výkon má 1 m2 sálavé stěny při teplotě 60°C nebo jaký průřez přívodu vzduchu je nutný pro výkon 5 kW.

Není určen ani tomu, kdo počítá s černým sklem dvířek, zaprášenými policemi v celém domě a nevadí mu dýchat trochu kouře při každém přiložení. Zkrátka přijímá mýtus, že „lépe to nejde“.

Není ani pro toho, kdo nepotřebuje nebo nechce proniknout do podstaty a vystačí si s radami, které má ve svém okolí. 

Zda krb bude příjemně hřát, nebude do místnosti kouřit ani jí přetápět a udrží čisté sklo dvířek během hoření – o ničem z toho nerozhoduje to, jak slepíte dvě desky šamotu nebo rozmícháte kamnářské lepidlo.

Víte v čem je skutečné mistrovství ve stavbě krbů? Ve správném návrhu a výběru kombinace krbové vložky, způsobu obestavby a použitého materiálu. Přesně to je předmětem všech kapitol tak, aby na konci nebylo pochyb o správném řešení právě pro vás.

V běžně dostupných zdrojích jako je vyhledávač Google nebo YouTube najdete bez potíží spoustu videí i obrázků. Většina výrobců na nich ráda prezentuje dostatečně návodnými postupy jak s jeho materiálem pracovat. Zároveň je každý z výrobků vybaven doporučeným návodem, který stačí dodržet a neuděláš chybu.

Pokud byste i tak váhal(a), máte k dispozici uzavřené diskusní fórum, kde společně všichni sdílíme právě i praktické rady a tipy.

Pro tento případ je k dispozici individuální konzultace.

Zvládneme ji bez problémů on-line prostřednictvím kamery na vašem mobilu – ukážete mi v reálném čase místo, ve kterém máte pochybnost a já doporučím možná správná řešení.

Vstup pro účastníky
(Vaše přihlašovací údaje najdete v e-mailové schránce použité při objednávce.)