Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz
Brunner-stavba-01-TEMR

Stavba kachlových kamen Brunner

Místo starého páchnoucího krbu špičková akumulační kamna s hypokaustem.

Hlavně ať je mi teplo a nikde kic nekouří, nesmrdí…

Jasný požadavek zákazníka, který se léta neohřál u svého kdysi svépomocí stavěného krbu. S řešením, které jme navrhli, mu teplo zcela jistě bude a bude se navíc těšit z krásných sálavých kamen.

Jde o jednu ze dvou našich aktuálně probíhajících realizací s nádhernou rakouskou keramikou Sommerhuber. Velkoplošné kachle budou tvořit vodorovnou visutou lavici a příjemně skloněné opěradlo, klasický formát záklopových říms jsme zase použili na horní desce kamen.

Protože chceme do pracovny a ložnice v dalším poschodí dostat co nejvíce příjemného sálavého tepla, naplánovali jsme kamna s hypokaustem, tedy uzavřeným bezprašným teplovzdušným rozvodem. O výkon se postará mamut mezi kamnovými vložkami, litinošamotový „majstrštyk“ Brunner HKD 2.2 XL na půlmetrová polena řízená automatikou stejného výrobce. Aby byla obrovská teplota využita, akumuluje teplo tahový systém Brunner MSS.

Těšíme se na první zátop! Vzrušení z obrovské energie uvolněné během pár minut hoření desetikilové dávky dřeva je těžko přirovnatelné k čemukoli, co běžný smrtelník bez kamen zná… Těšte se ze svých kamen také!

Váš kamnář, Honza Temr

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *