Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz
Nordpeis-Salzburg-R-TEMR-01

Až 20 hodin bez přikládání – betonová akumulační kamna Nordpeis

Pokud hledáte příjemného společníka už na letošní podzim a následující zimu, zbystřete. Novinka, kterou na trh uvádí norská společnost NORDPEIS je možná něco, na co jste dosud čekali.

Modelová řada Salzburg je už stálicí. Oblíbená je pro svou vysokou akumulační schopnost s přehledem konkurující mastkovým kamnům díky plášti z žárobetonu a vnitřním těžkým částem z materiálu powerstone. Naši zákazníci si pochvalují extrémní tepelnou setrvačnost, která v praxi dosahuje až ke 20 hodinám.

Užijte si vlastní wellness u kamen

Kamna jsou konstruovaná pro malé dávky dřeva přesně tak, jak je dnes v nízkoenergetických domech potřeba. Umožňují tak potěchu oka krásným čistým hořením až čtyř dávek dřeva po sobě, aniž by docházelo k nepříjemnému přetápění.

Po této době jsou pak vnitřní části i vnější plášť natopeny na svou maximální kapacitu. Betonová modulární kamna rovnoměrně hřejí do všech stran pocitově měkkým sáláním. To je příjemné nejen pro tělo, ale díky regeneračním účinkům i pro ducha. Dlouho tvrdím, že sálavá kamna jsou ve svém principu wellness produktem

Donedávna byla modelová řada betonových modulárních kamen Salzburg omezená na půdorysně obdélníkové typy. Novinková varianta s označením „R“ vychází z kruhového půdorysu, což jen umocňuje jejich schopnost sálání do všech stran. Díky dvířkům s obloukovým prosklením je plamen viditelný z větší části prostoru pokoje. Nordpeis Salzburg R je nabízen ve třech designových provedeních:

  • standard – hmotnost 675 kg / výkon 2,1 kW
  • s podstavou – hmotnost 725 kg / výkon 2,1 kW
  • vysoká – hmotnost 890 kg / výkon 2,3 kW

U všech variant je uplatněn stejný princip jako u původní modelové řady, tedy malá dávka dřeva – zde 2 kg – až čtyřikrát po sobě a následně sálání bez přikládání až 20 hodin.

Katalyzátor v kamnech uvidíme stále častěji

Salzburg R jsou první kamna norského výrobce, která obsahují standardní keramický katalyzátor. Ten slouží k odlučování částic mikroprachu ze spalin, jehož emise jsou stále diskutovanějším průvodním jevem spalování dřeva v kamnech. Díky katalyzátoru je možné splnit aktuální emisní limity v podobě jednotného evropského předpisu Ekodesign a šetřit tak ovzduší i plíce svého okolí.

Cenově se novinka pohybuje stále v adekvátních mezích pro takto kvalitní typ kamen – rozmezí 125-145 tis. Kč je v rámci modelů s takto extrémní akumulací skutečně skvělá nabídka.

Velkou výhodou je u tohoto typu betonových modulárních kamen i rychlost jejich instalace. Díky montáži bez mokrých procesů je možné kamna zprovoznit v rámci jednoho dne a tím jednak zkrátit dobu čekání na zdroj tepla a zároveň ušetřit peníze za komplikovanější a časově náročnější montáž kamen stavěných na zakázku.

Pokud uvažujete o pořízení akumulačních kamen, novinka NORDPEIS Salzburg R z betonu rozhodně stojí za zvážení… 

Analyza-01-TEMR

Zajímají vás další modulární kamna a krby?

Přečtěte si starší článek na téma této skvělé alternativy - suchou cestou stavěná kamna a krby s možností dlouhé akumulace, přitom ale s výhodou montáže a zprovoznění třeba i během jedno dne. Najdete v něm i bohatou fotogalerii >>

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *