Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz
Hoxter-01-TEMR

Hoxter, designový krb z českých rukou

Schválně si zkuste odpovědět, co je to krb? Jak vypadá a jak funguje? Máte odpověď? Inu…já také, ale ne jednu. těch správných jsou tisíce…

Krb vznikl jako zdroj tepla pro vytápění promrzlých kamenných hradů. A protože „můj dům, můj hrad“, přestěhoval se v průběhu staletí i do běžných domů, kde už dnes neplní funkci jediného prvku vytápění. Krby naši zákazníci poptávají už více jako prostředek k pohodové atmosféře, k odpočinku, k místu, u kterého si lze říct ty důležité věci… Jde tedy v prostoru i v životě rodiny vždy o architektonicky určující a podstatný objekt.

Hoxter-02-TEMR
Zdroj: Hoxter a.s.

Krb je nutné plánovat s ohledem na budoucí účel a samozřejmě také budoucí design interiéru. Pokud to tak není, jaký může asi vzniknout výsledek? Zrovna tento týden jsme se měli popasovat s požadavkem na krb ve stylu provence.

„No ano, proč ne. Ale to tedy znamená krb otevřený, s portálem z krásně tvarovaného kamene v přirozených jemných odstínech nebo z masivního profilovaného dřeva a hlavně s poctivou vrchní krbovou římsou…“

Minulý týden to bylo zase na téma industriál a minimalismus. Zákazník byl aktuálně v obraze, co frčí na poli designu v Londýně a zhlédl se v tamějších loftech.

„Rádi, je nám to blízké, však vidíte, v jakém domě pracujeme. Chápeme se tedy správně, že opláštění bude zpracované z voskované povrchově neupravené oceli? Nebo byste dali přednost hlazené betonové stěrce Fresco?“

Hoxter-07-TEMR
Zdroj: Hoxter a.s.

Krbová vložka dělá krb

Ať tak nebo tak, je potřeba krb postavit na pevných základech. Tím zásadním pilířem pro skvělou funkci i vzhled je správně zvolená krbová vložka. Pro stavby našich krbů používáme výhradně výrobky se spolehlivou funkcí, dokonalým řemeslným zpracováním a také (rádi dokonce říkáme, že „především“) skvělým servisem. S každým výrobkem si totiž kupujeme i zodpovědný přístup výrobce k vývoji, jeho know-how, budoucí servis a dostupnost náhradních dílů.

Alternativou k našim oblíbeným krbovým vložkám Brunner (DE) je český HOXTER. Mladý tým šel ve vývoji cestou nejmenšího odporu a použil již léty osvědčená řešení – žádné experimentování. Dnes, po pár letech existence, už tak patří ke špičce v oboru v mnoha ohledech a na poli vývoje se stává pomalu ale jistě dravou štikou v rybníce. V konstrukci, technologii, použitých materiálech, kvalitě obecně je na špičce už dávno.

Seznamte se u nás s nabídkou HOXTER a užijte si krb jak má být… Čekáme Vás.

Váš kamnář, Honza Temr

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *