Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz

Když se to umí, je to zábava – kachle

Výroba kachlů je tradiční řemeslná práce českých keramiků už hezkých pár století. Díky dostupnosti ložisek potřebných přírodních surovin v tuzemsku patří čeští výrobci k těm nejlepším v Evropě.

Kachel je při stavbě většiny kamen (a částečně i krbů) nenahraditelný materiál. Jeho přírodní podstata jim dává jejich pravý charakter i technické vlastnosti. Kachle mají svůj význam nejen jako krásný zdobný plášť, ale zároveň se starají o část akumulace a především předávají teplo měkkým, zdravým a příjemným sáláním. Abychom Vám zajistili očekávané pohodlí bez starostí o kvalitu, vybrali jsme pro naší manufakturu jen takové výrobce, kteří Vás ani po desítkách let nezklamou.

MK-Profi-01-TEMR

MK Profi

Šumava má svou tradiční keramičku specializovanou právě na kamnářské kachle v podobě firmy MK Profi. Ta byla založena kamnářskou rodinou Pešků – Čermáků a od dob svých začátků až dodnes platí za keramičku s vytříbeným smyslem pro design kachlů. Z nabízeného sortimentu rádi využíváme nabídku nejen moderních jednoduchých tvarů, ale také dokonalých replik historických kachlů z období secese či empíru.

Aktualizace 2022: Nově zařadila firma MK Profi do svého „kachlovníku“ naše kachle DIVA…

Hein a spol. keramické závody

Morava dává světu nejen své tradiční tekuté ovoce (ať už pálené nebo kvašené), ale také vysoce kvalitní keramické kachle. Jejich výroba začala u firmy HEIN a spol. v Tošovicích u Oder v roce 1999, tedy nijak dávno, ale už od počátku patří k těm nejpečlivějším výrobcům. Dnes jde o nejmodernější výrobu u nás s vlastním silným technickým a vývojovým zázemím.

Weigel-01-TEMR

Michal Weigel je absolvent bechyňské uměleckoprůmyslové školy a dnes keramik na volné noze. Každý dobrý kamnář potřebuje svého dvorního keramika, se kterým umí vyřešit i individuální zakázky. Když tedy chceme ruční práci, na které je vidět láska k řemeslu a poctivost, jdeme za Michalem. Ne všude si totiž vystačíme s dokonalostí kachlů litých do sádrových forem. Někde je třeba dvou omačkaných palců, aby kamna vypadala tak, jak jsme si vysnili.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *