Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz
V-ohni-01-TEMR

Jsme v jednom ohni

Letošní podzimní kamnářská sezóna se už pomalu překlopila do vánočního finiše. Období, které náš pracovní čas zaplňuje na 130 % je plné nových poptávek, nabídek, návrhů a projektů. Několik z nich vám rádi představujeme.

Není nad to, když máte jistotu předem. Jistotu, že výsledek vašeho snažení bude perfektní a bude Vás těšit. Takovou jistotu mají naši zákazníci, protože jim už předem jejich krby a kamna dokonale vizualizujeme a současně s tím tvoříme samotnou myšlenku vytápění dřevem a nezbytnou výrobní dokumentaci. Překvapení tak nehrozí. Leda v dobrém…

Zábavný moderní rohový krb v nice společně s nudnou placatou televizí

Požadavkem zákazníka byla inovace interiéru obývacího pokoje v pražském řadovém rodinném domě. Krb se má stát dekorativním i funkčním prvkem zároveň, který současně se zakázkově řešenou skříňkou z masivního dřeva vytvoří ústřední bod pokoje i přes své umístění v samotném rohu při obvodové zdi. Materiál pláště je koncipován jako mírně akumulační pro komfortní provoz cca 5-6 hodin bez přikládání.

Pokojová kachlová kamna s hypokaustním rozvodem tepla do druhého podlaží

Pro horskou chalupu v Harrachově jsme navrhli velká pokojová kamna s přikládáním do kamnové vložky Brunner HKD 4.1 (bez prosklení s kontrolním okénkem) z chodby. Akumulace 8 hodin na jedno přiložení dřeva je zajištěna akumulačním tahovým systémem Brunner MSS o celkové délce cca 4 m. V druhém nadzemním podlaží bude komfortně vytápět pokoj samostatný sálavý výměník tepla.

Kachlový sporák ve středočeské hájovně s teplovodním výměníkem

V krásné stylové hájovně si přál zákazník řešení vytápění pomocí klasického kachlového sporáku. Vzhledem k vyššímu požadovanému výkonu byl použit celolitinový výměník BURNET 300 v čtyřprvkovém provedení a se spodním bezroštovým ohništěm. Od doby, kdy jsme sporák předali do užívání jsme dostali zatím jednu stručnou zprávu:

„Zatopili jsme a do dvaceti minut bylo v celém domě krásně teplo!“

Velká kachlová kamna moderního tvaru s hypokaustem do patra

V nově postavené roubence na břehu Berounky bylo třeba řešit kamna do velkého otevřeného prostoru celého přízemí spojeného schodištěm i s druhým patrem. Kamnová vložka Brunner HKD 4.1 a tahový systém MSS stejného výrobce se pro otevřenou dispozici i velkou plochu obytné místnosti báječně hodí. Aby byl efekt přenosu tepla do 2. podlaží posílen a urychlen, je použit jednoduchý hypokaustní rozvod na chodbu.

Moderní krb s rohovou krbovou vložkou a vysokou nikou na dřevo

Záměr architekta byl tvarově jednoduchý, ale stále ještě zajímavý krb na dřevo, který bude v obývacímu pokoji tvořit solitérní objekt s živým ohněm. Krbová vložka Spartherm Varia ASh s rohovým prosklením a zdvihanými dvířky má jmenovitý výkon vhodný pro použití v moderní dobře izolované novostavbě. Abychom zvýšili komfort používání krbu, nabídli jsme obestavbu z akumulačních desek z litého šamotu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *