Rodinná kamnářská manufaktura TEMR

www.temr.cz

Nejsme kovbojové, nestřílíme od boku

Máme za sebou mnoho let dobrých i vytrpěných zkušeností s mnoha výrobky a výrobci krbů, krbových a kamnových vložek, kachlů, kouřovodů, automatických regulací i dalšího příslušenství. Dnes už ale víme. Máme přehled. Až Vám budeme zpracovávat projekt a nabídku řešení, můžete si být jistí, že víme co, kde a jak použít. Nebudeme dělat kompromisy a nebudeme experimentovat jen proto, že nám někdo učaruje letákem a výhodnou nabídkou.

Hoxter

Hoxter je hrdá česká alternativa k německým výrobcům těch nejkvalitnějších krbových vložek. Mladý dynamický tým postupně rozšiřuje sortiment a svou cestou šlape na paty zavedeným značkám, resp. už dnes nastavuje úroveň kvality výrobků i servisu.

Brunner

Tradiční bavorský výrobce kamnářské techniky Ulrich Brunner GmbH Ofen- und Heiztechnik je nezpochybnitelnou špičkou v oboru. Ve své produkci využívá výhradně německé zdroje, drží v majetku svou vlastní slévárnu šedé litiny, disponuje nejmodernějším vývojovým kamnářským centrem – to vše se promítá do dokonalosti funkce, designu a samozřejmě i do kvality všech produktů.

DIVA

Kompaktní kamna DIVA jsou skutečnou revolucí v designu kachlových kamen. Ať už jde o jejich velmi kompaktní půdorys nebo o jejich atypický tvar. Design pláště je dílem M.A. Ivana Dlabače, předního českého designéra oceněného mimo jiné i národní cenou za design.

Základní myšlenkou při tvorbě řady DIVA bylo navrhnout tvarově atraktivní topidlo z velkoplošných keramických kachlů tak, aby byl počet nutných forem pro jejich výrobu minimalizován.

Model DIVA FS (Free Standing – volně stojící) je tak sestaven pouze ze dvou tvarových kachlů – svislé plochy z rádiusového kachle, vodorovné z rádiusové záklopové římsy.

Díky tomuto řešení tak kamna získávají příjemnou dynamiku a rytmus spár, navíc je jejich oblý roh jak příjemnější pro vnímání objektu v interiéru, tak i pro sálání tepla rovnoměrně všemi směry podobně jako u kamen válcového půdorysu.

Spartherm

Evropská jednička co do objemu výroby krbových vložek. Spartherm je výrobce s nekonečným množstvím variant rozměrů a tvarů krbových vložek od úsporných kompaktních modelů až po zakázkově na míru řešené extrémy.

RATH

Šamot je zaklínadlem klasické kamnařiny, tedy i tradičního rakouského výrobce biotopenišť a tahových systémů. Firma se od svého založení v r. 1891 specializuje na výrobu žáruvzdorných materiálů a je tak jednou z nejstarších specializovaných firem v kamnařině vůbec.

Firetube

Modulární systém kamnových topenišť a výměníků Firetube je stejně originální jako sám majitel. Kamna Firetube nelze zařadit, nelze je svázat frází „to nejde“. O ojedinělosti řešení této německé značky dostatečně vypovídá jedno designérské ocenění za druhým, které po celé Evropě sbírá.

Nordpeis

Norská zima tvarovala myšlenku systémových finských kamen Nordpeis. Díky moderní lince na výrobu žárobetonových tvarovek dosáhl výrobce velmi dobré přesnosti výroby i atraktivního vzhledu povrchově neupraveného betonu. V oblasti systémových, tedy suchou cestou stavěných, krbů a kamen je pověstnou štikou v rybníce.

Ortner

Nestor rakouského kamnářství p. Josef Ortner navždy proměnil řemeslo svými revolučními materiály. Žáruvzdorné pojivo, ikonický „haftmörtel“, umožnil kamnářům stavět efektivně a snadněji. Akumulační systém KMS udělal z kamen dokonalý zdroj tepla. Spalovací komory Ortner snížily hranice možných emisí škodlivin při spalování dřeva na do té doby nevídané hodnoty.

Burnet

Rodinné stříbro naší kamnářské manufaktury. Vlastní cesta, jak najít to pravé řešení individuálních potřeb zákazníků. Držíme se fortele litiny, ačkoli naši konkurenti už dávno couvli k obyčejnému plechu. My neradi couváme a víme, co kamna potřebují. Takže BURNET.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *